• <Подробнее см. Intel.com

Навички мислення

Навички мислення

Уявіть собі школу, у якій...

Першокласник говорить: «Я ось що думаю. Хлопчик вирішив вкрасти собаку. Мені було б сумно, якби мого собаку вкрали. Я думаю, що хазяїн собаки теж засмутився, хоча напевно ми про це не знаємо, оскільки в книзі про це не говориться».

Шестикласник розповідає: «Раніше я був згоден з тим, що ніхто не повинен приїжджати і жити в країні незаконно, але після того, як я прочитав сьогодні статтю в газеті, я не упевнений у цьому».

Десятикласник розмірковує так: «Я не думаю, що ми повинні повністю довіряти інформації, узятій з мережі. Я не зміг знайти нічого про університет, у якому, автор, як стверджується, отримав свою ступінь з медицини».

Учні в класі, у якому акцент робиться на розвиток мислення, шукають відповіді на питання і мають необхідні для цього вміння. Вчителі в таких класах знають, як можна допомогти учням сформувати такі уміння. 

Концепції мислення >
Такі фахівці в галузі освіти, як Ховард Гарднер, Бенджамін Блум і Роберт Марцано запропонували декілька підходів для опису структури мислення. Ознайомтеся з тим, як ці концепції описують мислення, що використовується для різних цілей і різними способами. 

Навички мислення вищих рівнів >
Для того, щоб глибше засвоїти навчальний матеріал і досягти успіху в житті, школярі повинні добре володіти розумовими навичками вищих рівнів, такими, як аналіз, синтез, оцінювання та метапізнання. Ознайомтеся з цими комплексними видами мислення й засобами їх застосування в початковій і середній школі. 

Переконання і ставлення >
Ви можете підвести учнів до засвоєння розумових навичок, але не можете змусити їх думати. Психологи Артур Коста, Бена Каллік, Шарі Тишман і Елен Лангер вивчали те, як емоції людей впливають на їх мислення. Прочитайте про те, як вони описують зв'язки між взаємостосунками й мисленням. 

Навчання мисленню > 
Для розвитку навичок і стратегій, необхідних для глибокого й деталізованого мислення, учні мають бути включені в проекти, що передбачають використання критичного мислення й вирішення проблем. Ознайомтеся з тим, які види учбових засобів і методів навчання якнайкраще сприяють розвитку актуальних навичок мислення.

Навички мислення